Síň slávy

Žádný herní web by asi nebyl kompletní, pokud byste na něm neměli možnost ukázat své herní skóre a porovnat si ho s ostatními hráči. Následující galerii si máte možnost libovolně prohlížet, akorát jsem z ní odstranil možnost vkládat vlastní závěrečné obrazovky a popisky. Bohužel to nefungovalo úplně ideálně a navíc si to vyhlídly spamboti. Pokud tedy budete mít zájem svoje skóre zveřejnit, pošlete mi na email závěrečnou obrazovku, krátký popisek (není nutné) a jméno/nick (email viz Kontakt).

U dílů 6-9 naleznete závěrečnou obrazovku v kořenovém adresáři hry. Šestý až osmý díl je mají pojmenovány MMZ_Win.pcx, kde Z je číslo dílu (6, 7 nebo 8). U devátého dílu jsou pojmenovány HighScoreZ.bmp, kde Z je pořadí vyhráté hry (1, 2, ...). U desátého dílu ji najdete v profilu přihlášeného účtu (dle verze Windows) v Dokumenty -> MightAndMagicXLegacy -> ScreenShots (jsou pro změnu ve formátu png). Konverzi obrázků nemusíte provádět, pošlete mi je v originálním formátu (tak, jak to prostě hra vytvoří).

U starších dílů se obrazovka se skóre automaticky neukládá, musíte si pořídit její screenshot přímo ve hře. Vzhledem k tomu, že se dneska starší díly hrají převážně v emulátorech, není pořízení takového screenshotu nic složitého, pro DOSBox je to např. klávesová zkratka Ctrl + F5. Použitá verze hry (Apple II, IBM, c64. Mac, Amiga) není pro Síň slávy podstatná, ale kdyžtak mi do mailu pro zajímavost napište, z jaké verze to je a na čem jste jí hráli (originál hardware vs emulátor apod.).

O něco složitější je to i u Lords of Xulima, kde je potřeba opět provést screenshot obrazovky. Pokud na to nemáte speciální program, tak to vůbec nevadí. U Lords of Xulima lze totiž bezproblémově využít tlačítko Print Screen na klávesnici. Poté si stačí otevřít libovolný editor (klidně obyčejné Malování ve Windows), obrázek do něj vložit třeba klávesovou zkratkou Ctrl + V a nakonec uložit v libovolném formátu (bmp, png, jpg).

Samostatné galerie k modifikacím šestého a sedmého dílu jsem nevytvářel. Listiny jsou nahrané normálně k příslušnému dílu, jen mi použitou modifikaci doplňte do popisu k emailu.

Pokud jde o sérii Xeenu, zejména o možnost zkombinovat oba světy do World of Xeen. I ve spojeném světě se pro každou část hry vypočítává samostatné skóre, takže je možné tyto výsledky rozdělit podle příslušných dílů. Jen pak do poznámky dopište, že např. skóre za Clouds of Xeen bylo získáno právě v rámci hraní World of Xeen. Modifikace Swords of Xeen je ve své podstatě samostatnou hrou, ale protože je postavena na enginu pátého dílu, zahrnul jsem jí právě pod Darkside of Xeen.

Série Might and Magic
Might and Magic I
Might and Magic II
Might and Magic III
Might and Magic IV
Might and Magic V
Might and Magic: World of Xeen
Might and Magic VI
Might and Magic VII
Might and Magic VIII
Might and Magic IX
Might & Magic X
Jiné
Lords of Xulima