Might and Magic na zařízeních s OS Android

Obsah

Might and Magic I-V na mobilních zařízeních s OS Android (Zpět na obsah)

V polovině srpna 2014 mi od Bruenora přišel email s upozorněním na MagicBox (nově přejmenovaný na Magic Dosbox), což je jeho vlastní port DOSBoxu pro operační systém Android. Prográmek je buďto volně dostupný jako freeware, nebo v placené verzi, která je obohacená o možnost tvorby vlastních maker. Dokumentace programu viz http://magicbox.imejl.sk. Vhodné zejména pokud čekáte u lékaře nebo cestujete autobusem :) Podporuje díly 1-5.

Ukázka uživatelského skinu pro M&M I v placené verzi programu (uprostřed je vidět skrývatelný dialog).

Doba zas o něco pokročila a 2.9.2015 začalo testování nové verze Magic Dosbox, viz video níže. Program lze nyní využívat jako virtuální stroj a přes nainstalované Windows spouštět třeba Might and Magic VI.

Video spuštění a hraní Might and Magic VI v Magic Dosboxu:

Might and Magic VI-VIII na mobilních zařízeních s OS Android (Zpět na obsah)

Na začátku listopadu 2014 mě Duff v Knize návštěv upozornil na emulátor ExaGear, což je další emulátor pro Android, který ovšem umí pro změnu pracovat s díly 6-8. Krom vlastního prostředí pro běh obsahuje i rozhraní s definicí ovládacích prvků. K běhu Might and Magic 6-8 využívá rozhraní Magnesium, ale vyjma toho obsahuje i rozhraní Ferrum, které slouží pro ovládání her Fallout 1 a 2 od společnosti Bioware. Vývojáři plánují postupně rozšířit využitelnost ExaGear i pro další herní tituly.

ExaGear není OpenSource aplikací, o jeho základu lze tak jen spekulovat. S největší pravděpodobností se jedná o modifikované Wine pro platformu Android. Podobný závěr jsem dostal i od Bruenora, který jako hlavní nevýhodu vidí náročnost na spotřebu energie zařízení. Nicméně funkční a použitelné to je :)

Ukázka uživatelského rozhraní emulátoru ExaGear, po stranách jsou vidět ovládací prvky hry.
Screenshoty z Might and Magic VI (kliknutím si náhledy zobrazíte jako galerii):
Screenshoty z Might and Magic VII (kliknutím si náhledy zobrazíte jako galerii):