Oltáře bohů

V řadě lokací máte možnost najít jednu ženskou nebo mužskou sochu v meditačním sedu. Jedná se o oltáře bohů a každý z nich je zasvěcený někomu jinému. Za jejich nalezení získáte určitý počet zkušeností, přičemž platí, že za každý nalezený oltář dostanete vždy dvojnásobek zkušeností, než jste dostali za ten předchozí (začínáte na 80 zkušenostech). U oltáře se lze pomodlit, což trvá 1 hodinu a odměnou je požehnání příslušného boha, které pak trvá 8 hodin (viz tabulka níže). Mě osobně přide užitečnější získat příslušné požehnání přímo od klerika ve vesnici, protože to trvá alespoň 24 hodin, ale smysl těchto oltářů se skrývá trochu jinde (za chvilku se k tomu vrátím).

Vyjma těchto dvou typů soch můžete narazit ještě na jeden typ a to sochu bojovníka se sekyrou (sochu Yula). U té se nelze přímo modlit, ale dostanete na výběr dvě možnosti. Buďto sochu zničíte, jsou za to zkušenosti, které postupně rostou za každou další zničenou sochu (celkem 11 soch), nebo jí darujete nějaký předmět a na oplátku získáte trvalý bonus (zkusil jsem to jen jednou a dostal jsem 2 body HP).

Oltář (Altar of ...) Lokace Bonus (trvá 8 hodin)
Alnaet Sorrentia Alnaet's Blessing, zvyšuje množství many o 10.
Golot Hadiros Golot's Blessing, zvyšuje množství získaných zkušeností o 5%.
Febret Velegarn Febret's Blessing, zvyšuje všechny resistence 15 bodů.
Raznet Rasmura Raznet's Blessing, zvyšuje Defense a Evasion o 5 bodů.
Kersket Varaskel Kersket's Blessing, zvyšuje Constitution o 5 bodů.
Nalaet Nabros Nalaet's Blessing, zvyšuje Agility o 5 bodů.
Taliet Karraga Taliet's Blessing, zvyšuje Speed o 5 bodů.
Valvet Vilak Valvet's Blessing, zvyšuje Strenght o 5 bodů.

Krom dočasných bonusů lze od oltáře získat i trvalý bonus. Podmínkou ovšem je, že musíte u oltáře darovat předmět, který by potěšil dotyčného boha (viz následující tabulka). Získat všechna požehnání je běh na dlouhou trať. Potřebné předměty najdete v různých částech hry. Jakmile oltáři darujete správný předmět, získáte zkušenostní bonus a patřičné požehnání. Je jedno v jakém pořadí budete předměty doručovat, za první získáte 1000 zkušeností, za druhý 2000 až nakonec 8000 zkušeností. Celkem tedy 36000 zkušeností. Jen upozorním, že tyhle předměty lze i prodávat, tak se nenechte zlákat jejich vysokou cenou.

Oltář (Altar of ...) Je třeba darovat Poznámka
Alnaet Book of Light Knihu vám dá farmář Caleb v Hadirosu, je to odměna za záchranu jeho syna Brega ze spárů čarodějnice Yoranwy.
Golot The Builder Scepter Kladivo dostanete od Romegora jako odměnu poté, co se stanete šampiónem Arény v Sorrentii.
Febret Golden Seeds Semena získáte po porážce Oldest Odendrum v Rasmuře (je poblíž The Muddy Lake).
Raznet The Egg of the Golden Wyvern Zlaté vajíčko získáte po zabití zlaté wyverny na ostrově Velionil.
Kersket The Amberian Diamond Diamant získáte jako odměnu za vyřešení hádanky od Stone Sentinel v Sorrentii.
Nalaet The Blessed Water Lahvičku s vodou si budete moci nabrat poté, co se vám podaří objevit skrytý oltář v Temple of Nalaet.
Taliet The Glass Owl Sošku má u sebe mrvola z Mount Kurong v Geldře.
Valvet Horn of Xabraluz Roh získáte od démona Xabraluze ve Vilaku - budete mu muset říci správné pořadí následovníků krále Karihama a nebo ho porazit (to první je lepší volba).