Alchymie

 

Alchymie patří ve světě Might and Magic mezi mocné dovednosti. Na velmistrovských úrovních se ji dokážou naučit jen určitá povolání, ale užitek z ní mají všichni. Nejsilnější lektvary dokáží postavě trvale zvýšit základní atributy a výroba lektvarů z ingrediencí také značně zúročuje cenu základních surovin - hotový lektvar má oproti jednotlivým ingrediencím vyšší cenu, takže je to velmi snadný způsob výdělku. Každá z ingrediencí je charakterizována parametrem síly, který určuje jak silný bude lektvar, který z ní připravíme. V případě kombinací složitějších lektvarů je pak výsledná síla lektvaru rovna průměru ostatních. Do síly lektvaru se promítá i úroveň v dovednosti alchymie. Lektvary se připravují mícháním ingrediencí v prázdných lahvích nebo mícháním lektvarů vzájemně mezi sebou. Šedé lektvary, tzv. katalyzátory, jsou speciálním druhem lektvarů, které samy o sobě nemají žádné účinky, ale mohou být použity pro zvětšení síly jiných lektvarů. V následujících tabulkách naleznete soupis veškerých ingrediencí, které můžete ve hře nalézt.

Ingredience pro červené lektvary
Název: Bobule kominíčku
Síla: 1
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Bobule kominíčku mohou být použity pro namíchaní červeného lektvaru. (Použiješ je tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 1
Název: Vlčí oko
Síla: 5
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Vlčí oko může být použito pro namíchaní červeného lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 10
Název: Lahvička krve goga
Síla: 10
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Lahvička krve goga může být použita pro namíchaní červeného lektvaru. (Použiješ ji tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 50
Název: Rubín
Síla: 20
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Rubín může být použit pro namíchaní červeného lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 100
Název: Pero z fénixe
Síla: 50
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Pero z fénixe může být použito pro namíchaní červeného lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 500
Ingredience pro modré lektvary
Název: Kořen z phimy
Síla: 1
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Kořen z phimy může být použit pro namíchaní modrého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 1
Název: Úlomek meteoritu
Síla: 5
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Úlomek meteoritu může být použit pro namíchaní modrého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 10
Název: Srdce bludičky
Síla: 10
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Srdce bludičky může být použito pro namíchaní modrého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 50
Název: Durman
Síla: 20
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Durman může být použit pro namíchaní modrého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 100
Název: Tesák dračí želvy
Síla: 50
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Tesák dračí želvy může být použit pro namíchaní modrého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 500
Ingredience pro žluté lektvary
Název: Žluté květy máku
Síla: 1
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Žluté květy máku mohou být použity pro namíchaní žlutého lektvaru. (Použiješ je tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 1
Název: Trn z trnovníku
Síla: 5
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Trn z trnovníku může být použit pro namíchaní žlutého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 10
Název: Síra
Síla: 10
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Síra může být použita pro namíchaní žlutého lektvaru. (Použiješ ji tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 50
Název: Granát
Síla: 20
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Granát může být použit pro namíchaní žlutého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 100
Název: Roh jednorožce
Síla: 50
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Roh jednorožce může být použit pro namíchaní žlutého lektvaru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 500
Ingredience pro katalyzátory
Název: Houba
Síla: 1
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Houba může být použita pro namíchaní katalyzátoru. (Použiješ ji tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 1
Název: Obsidián
Síla: 5
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Obsidián může být použit pro namíchaní katalyzátoru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 10
Název: Vosí křídlo
Síla: 10
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Vosí křídlo může být použito pro namíchaní katalyzátoru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 50
Název: Rtuť
Síla: 20
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Rtuť může být použita pro namíchaní katalyzátoru. (Použiješ ji tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 100
Název: Kámen mudrců
Síla: 75
Magický reaktant neobvyklých vlastností. Kámen mudrců může být použit pro namíchaní katalyzátoru. (Použiješ ho tak, že reaktantem klikneš pravým tlačítkem na prázdnou láhev.
Cena: 500

Podle úrovně dovednosti alchymie rozlišujeme 4 stupně dovednosti. Bez znalosti alchymie smí postavy míchat jen jednoduché lektvary, které podle barvy rozlišujeme na šedé, modré, červené a žluté lektvary. Míšením jednoduchých lektvarů získáme jednoduché směsi (zelené, oranžové a fialové lektvary), k jejichž namíchání už je třeba minimálně normální úrovně dovednosti alchymie. Experti se pak mohou pokusit o namíchání složitějších lektvarů, kterým se říká vrstvené. Vrstvený lektvar se skládá z vrstev barvy obou původních lektvarů a je obvykle směsí základního lektvaru a jednoduché směsi. Mistři mohou míchat mezi sebou vrstvené lektvary a tím vytvářet lektvary bílé. Velmistři pak mohou z bílých lektvarů míchat lektvary černé.

Černé lektvary dávájí bez ohledu na parametr síly konstantní efekt. V případě elixírů zvyšujících základní atributy postavy může každá postava "úspěšně" vypít jen jeden lektvar každého druhu. Jakákoliv další konzumace daného lektvaru už ke zvýšení příslušného atributu nepovede. Je tedy možno si pomocí elixíru zvýšit jen 50 bodů každého atributu.

Pokud postava nedosahuje potřebné úrovně v dovednosti alchymie, bude pokus o namíchání vyššího lektvaru neúspěšný a může dojít k výbuchu. Jednotlivé ingredience nelze přidávat přímo, vždy je třeba z nich nejprve vytvořit lektvar a teprve ten použít k mísení. Když se postavě podaří vytvořit nový lektvar, bude potřebná kombinace ingrediencí automaticky zapsána do poznámek. Neni však třeba lektvary tvořit zkusmo, ale můžeme si v alchymistickém obchodě zakoupit již hotový recept, podle kterého příslušný lektvar vyrobíme. Má to však tu nevýhodu, že lze zakoupit jen recepty na elixíry a bílé lektvary - pro lektvary nižších úrovní recepty nejsou. Recept pro elixír stojí 1000 zl, pro bílý lektvar pak 750 zl. Jejich přehled naleznete v následující tabulce.

Název lektvaru Typ lektvaru Recept
Elixír mládí Černý lektvar Elixír mládí může odstranit nežádoucí účinky umělého zestárnutí. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci tří ze základních reaktantů.
Elixír síly Černý lektvar Elixír síly je snem každého dobrodruha. Trvale přidá komukoliv sílu a změní ho tak v bojový stroj. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci čtyř nějakých červených reaktantů plus dva některé druhy modrých reaktantů a jeden žlutý reaktant.
Elixír přesnosti Černý lektvar Elixír přesnosti je snem každého lukostřelce. Trvale zvýší komukoliv přesnost a změní ho tak v bojový stroj. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci čtyř druhů žlutých reaktantů plus některých dvou druhů červených reaktantů a jednoho modrého reaktantu.
Elixír osobnosti Černý lektvar Elixír osobnosti trvale zvýší osobnost a tím i množství many, které od osobnosti závisí. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci jednoho z červených reaktantů plus čtyř druhů modrých reaktantů a dvou druhů žlutých.
Elixír odolnosti Černý lektvar Elixír odolnosti je snem každého dobrodruha. Trvale zvýší odolnost kterékoliv postavě a změní ji tak v bojový stroj. Výrazně zvýší její zdraví vysoko nad její normál. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů plus čtyř druhů modrých reaktantů a jednoho žlutého.
Elixír inteligence Černý lektvar Elixír inteligence trvale zvýší postavě inteligenci, zvýší celkové množství many, které od inteligence závisí. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci jednoho z červených reaktantů plus dvou druhů modrých reaktantů a čtyř žlutých.
Elixír rychlosti Černý lektvar Elixír rychlosti se hodí hlavně v případě, pokud družina bojuje s rychlými nestvůrami. Elixír trvale zvýši rychlost, čímž se postava dostane na tah rychleji než nestvůra. Rychlosti nikdy není dost. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci čtyř nějakých červených reaktantů plus dva některé druhy žlutých reaktantů a jeden modrý reaktant.
Elixír štěstí Černý lektvar Elixír štěstí může být řešením pro družinu, která nemá dovednost odstraňování pastí. Trvalé zvýšení štěstí je zrovna to, co potřebuješ, aby ses vyhnul nastraženým pastím. Štěstí není nikdy dost. Pro jeho namíchání potřebuješ najít správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů plus tří druhů modrých reaktantů a tří žlutých reaktantů.
Drakobijný nátěr Černý lektvar Drakobijný nátěr přidá nemagické zbrani schopnost Zhouba draků. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů plus tří druhů modrých reaktantů a dvou druhů žlutých.
Odkamenění Černý lektvar Odkamenění ti umožní odstranit zkamenění. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů plus některé dva druhy modrých reaktantů a tří žlutých reaktantů.
Zvýšení síly Bílý lektvar Zvýšení síly dočasně zvýší sílu postavy tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů a některých dvou modrých reaktantů.
Zvýšení intelektu Bílý lektvar Zvýšení intelektu dočasně zvýší tvou inteligenci tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou modrých druhů reaktantů a tří druhů žlutých reaktantů.
Zvýšení osobnosti Bílý lektvar Zvýšení osobnosti dočasně zvýší tvou osobnost tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří modrých druhů reaktantů a dvou druhů žlutých reaktantů.
Zvýšení odolnosti Bílý lektvar Zvýšení odolnosti dočasně zvýší tvou odolnost tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů a tří druhů modrých reaktantů.
Zvýšení rychlosti Bílý lektvar Zvýšení rychlosti dočasně zvýší tvou rychlost tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů a dvou druhů žlutých reaktantů.
Zvýšení přesnosti Bílý lektvar Zvýšení přesnosti dočasně zvýší tvou přesnost tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů a tří druhů žlutých reaktantů.
Plamenný nátěr Bílý lektvar Plamenný nátěr přidá obyčejné zbrani schopnost ...plamene. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů plus jednoho modrého reaktantu a dvou druhů žlutých reaktantů.
Mrazivý nátěr Bílý lektvar Mrazivý nátěr přidá obyčejné zbrani schopnost ...mrazu. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů plus dvou nějakých modrých reaktantů a jednoho žlutého.
Zhoubný nátěr Bílý lektvar Zhoubný nátěr přidá obyčejné zbrani schopnost ...jedu. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci některého červeného reaktantu plus dvou modrých druhů reaktantů a dvou druhů žlutých reaktantů.
Jiskrný nátěr Bílý lektvar Jiskrný nátěr přidá obyčejné zbrani schopnost ...Jisker. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů plus jednoho modrého reaktantu a jednoho žlutého reaktantu.
Svištivý nátěr Bílý lektvar Svištivý nátěr přidá obyčejné zbrani schopnost ...rychlosti. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci některého červeného reaktantu plus tří modrých druhů reaktantů a jednoho žlutého reaktantu.
Lék na ochromení Bílý lektvar Lék na ochromení vyléčí tvé postavě ochromení. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci některého červeného reaktantu plus jednoho modrého reaktantu a tří druhů žlutých reaktantů.
Božské uzdravení Bílý lektvar Božského uzdravení odstraňuje všechny negativní stavy kromě zkamenění, smrti a zahubení. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou některých červených reaktantů plus dvou modrých reaktantů a dvou druhů žlutých reaktantů.
Božský lék Bílý lektvar Božský lék je mnohem silnější než lektvar Hojení ran. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů a tří druhů žlutých reaktantů.
Božská síla Bílý lektvar Božské síly je mnohem silnější než lektvar Magický nápoj. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých modrých reaktantů a tří druhů žlutých reaktantů.
Zvýšení štěstí Bílý lektvar Zvýšení štěstí dočasně zvýší tvé štěstí tehdy, kdy to budeš potřebovat. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří nějakých červených reaktantů a tří druhů modrých reaktantů.
Odolnost proti ohni Bílý lektvar Odolnosti proti ohni dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii ohně. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou nějakých červených reaktantů plus jednoho modrého reaktantu a tří druhů žlutých reaktantů.
Odolnost proti vzduchu Bílý lektvar Odolnosti proti vzduchu dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii vzduchu. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci tří druhů červených reaktantů plus dvou druhů modrých reaktantů a jednoho žlutého.
Odolnost proti vodě Bílý lektvar Odolnosti proti vodě dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii vody. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci jednoho z červených reaktantů plus tří modrých typů reaktantů a dvou typů žlutých reaktantů.
Odolnost proti zemi Bílý lektvar Odolnosti proti zemi dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii země. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci některých tří druhů červených reaktantů plus jeden z modrých druhů reaktantů a dvou žlutých reaktantů.
Odolnost proti mysli Bílý lektvar Odolnosti proti mysli dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii mysli. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci dvou některých druhů červených reaktantů plus tří nějakých modrých reaktantů a jednoho žlutého reaktantu.
Odolnost proti tělu Bílý lektvar Odolnosti proti tělu dočasně zvýší tvoji odolnost proti škodám způsobeným magii těla. Pro jeho namíchání potřebuješ správnou kombinaci jednoho z červených reaktantů plus dvou nějakých modrých reaktantů a tří žlutých reaktantů.

Pokud si stále nevíte s některými lektvary rady nebo nechcete pokusničit, tak v následujícím přehledu naleznete konkrétní návody na jednotlivé lektvary.

Normální úroveň

Katalyzátor (šedý lektvar)
Účinek: Katalyzátor se používá pro zvýšení síly lektvaru. Slabší lektvar převezme sílu po silnějším katalyzátoru.
Výroba: Ze šedých ingrediencí
Cena: 1
Magický nápoj (modrý lektvar)
Účinek: Obnoví (10 + síla lektvaru) bodů many.
Výroba: Z modrých ingrediencí
Cena: 5
Hojení ran (červený lektvar)
Účinek: Hojí (10 + síla lektvaru) bodů zdraví.
Výroba: Z červených ingrediencí
Cena: 5
Posilovací nápoj (žlutý lektvar)
Účinek: Léčí únavu.
Výroba: Ze žlutých ingrediencí
Cena: 5
Probuzení (zelený lektvar)
Účinek: Odstraní spánek.
Výroba: Modrý + žlutý lektvar
Cena: 50
Léčení nemocí (oranžový lektvar)
Účinek: Léčí nemoc.
Výroba: Červený + žlutý lektvar
Cena: 50
Protijed (fialový lektvar)
Účinek: Léčí otravu.
Výroba: Modrý + červený lektvar
Cena: 50

Expertní úroveň

Požehnání
Účinek: Funguje jako kouzlo požehnání a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Červený + zelený lektvar
Cena: 150
Odstranění šílenství
Účinek: Odstraňuje šílenství.
Výroba: Oranžový + zelený lektvar
Cena: 150
Zpevnění předmětu
Účinek: Zpevní předmět a tím jej učiní odolnějším vůči zničení.
Výroba: Žlutý + zelený lektvar
Cena: 150
Zrychlení
Účinek: Funguje jako kouzlo zrychlení a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Červený + oranžový lektvar
Cena: 150
Hrdinství
Účinek: Funguje jako kouzlo Hrdinství a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Červený + fialový lektvar
Cena: 150
Ochrana
Účinek: Funguje jako kouzlo Ochrana a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Modrý + oranžový lektvar
Cena: 150
Nabití předmětu
Účinek: Funguje jako kouzlo Nabití předmětu. Předmět trvale ztrácí (70% - síla lektvaru) svých náplní.
Výroba: Modrý + zelený lektvar
Cena: 150
Odstranění prokletí
Účinek: Odstraňuje prokletí.
Výroba: Fialový + zelený lektvar
Cena: 150
Sejmi strach
Účinek: Odstraňuje strach.
Výroba: Oranžový + fialový lektvar
Cena: 150
Štít
Účinek: Funguje jako kouzlo Štít a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Modrý + fialový lektvar
Cena: 150
Kamenná kůže
Účinek: Funguje jako kouzlo Kamenná kůže a trvá 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Žlutý + oranžový lektvar
Cena: 150
Dýchání pod vodou
Účinek: Odstraňuje nebezpečí utonutí.
Výroba: Žlutý + fialový lektvar
Cena: 150

Mistrovská úroveň

Zvýšení přesnosti
Účinek: Dočasně zvýší přesnost postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Kamenná kůže + oranžový lektvar
Cena: 750
Zvýšení odolnosti
Účinek: Dočasně zvýší odolnost postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Štít + fialový lektvar
Cena: 750
Zvýšení intelektu
Účinek: Dočasně zvýší inteligenci postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zpevnění předmětu + zelený lektvar
Cena: 750
Zvýšení štěstí
Účinek: Dočasně zvýší štěstí postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Štít + Hrdinství
Cena: 750
Zvýšení síly
Účinek: Dočasně zvýší sílu postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Hrdinství + fialový lektvar
Cena: 750
Zvýšení osobnosti
Účinek: Dočasně zvýší osobnost postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Nabití předmětu + zelený lektvar
Cena: 750
Zvýšení rychlosti
Účinek: Dočasně zvýší rychlost postavy o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zrychlení + oranžový lektvar
Cena: 750
Odolnost proti vzduchu
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti vzduchu o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Štít + Zrychlení
Cena: 750
Odolnost proti tělu
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti tělu o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Nabití předmětu + Kamenná kůže
Cena: 750
Odolnost proti zemi
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti zemi o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Hrdinství + Kamenná kůže
Cena: 750
Odolnost proti ohni
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti ohni o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zpevnění předmětu + Zrychlení
Cena: 750
Odolnost proti mysli
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti mysli o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Nabití předmětu + Hrdinství
Cena: 750
Odolnost proti vodě
Účinek: Dočasně zvýší odolnost proti vodě o 3x síla lektvaru na 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zpevnění předmětu + Štít
Cena: 750
Lék na ochromení
Účinek: Odstraňuje ochromení.
Výroba: Kamenná kůže + zelený lektvar, nebo Zpevnění předmětu + oranžový lektvar
Cena: 750
Božský lék
Účinek: Vyléčí 5x síla lektvaru bodů zdraví.
Výroba: Zrychlení + Kamenná kůže
Cena: 750
Božské uzdravení
Účinek: Odstraňuje všechny negativní stavy kromě smrti, zkamenění a zahubení.
Výroba: Nabití předmětu + Zrychlení, nebo Zpevnění předmětu + Hrdinství, nebo Štít + Kamenná kůže
Cena: 750
Božská síla
Účinek: Obnoví 5x síla lektvaru bodů many.
Výroba: Zpevnění + Nabití předmětu
Cena: 750
Plamenný nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "... ohně" na dobu 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zrychlení + zelený lektvar nebo Kamenná kůže + fialový lektvar
Cena: 750
Mrazivý nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "... mrazu" na dobu 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Hrdinství + zelený lektvar nebo Štít + oranžový lektvar
Cena: 750
Zhoubný nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "... jedu" na dobu 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Zpevnění předmětu + fialový lektvar nebo Nabití předmětu + oranžový lektvar
Cena: 750
Jiskrný nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "... jisker" na dobu 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Hrdinství + oranžový lektvar nebo Zrychlení + fialový lektvar
Cena: 750
Svištivý nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "... rychlosti" na dobu 30 minut za bod síly lektvaru.
Výroba: Nabití předmětu + fialový lektvar nebo Štít + zelený lektvar
Cena: 750

Velmistrovská úroveň

Elixír přesnosti
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do přesnosti.
Výroba: Zvýšení přesnosti + zelený lektvar
Cena: 2000
Elixír inteligence
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do inteligence.
Výroba: Zvýšení + oranžový lektvar
Cena: 2000
Elixír osobnosti
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do osobnosti.
Výroba: Zvýšení osobnosti + fialový lektvar
Cena: 2000
Elixír štěstí
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do štěstí.
Výroba: Kamenná kůže + Svištivý lektvar
Cena: 2000
Elixír odolnosti
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do odolnosti.
Výroba: Zvýšení odolnosti + zelený lektvar
Cena: 2000
Elixír síly
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do síly.
Výroba: Zvýšení síly + oranžový lektvar
Cena: 2000
Elixír rychlosti
Účinek: Přidá postavě trvale 50 bodů do rychlosti.
Výroba: Zvýšení rychlosti + fialový lektvar
Cena: 2000
Elixír mládí
Účinek: Odstraní veškeré nepřirozené stárnutí.
Výroba: Posvěcení + Božské uzdravení, nebo Ochrana + Božské uzdravení, nebo Dýchání pod vodou + Božské uzdravení
Cena: 2000
Drakobijný nátěr
Účinek: Nemagické zbrani dodá vlastnost "Zhouba draků".
Výroba: Štít + Plamenný nátěr
Cena: 2000
Odkamenění
Účinek: Odstraní zkamenění.
Výroba: Hrdinství + Odstraň ochromení
Cena: 2000