Představení patche 1.5 (vyšel 27.3.2014)

Uvolnění prvního DLC pro Might and Magic X nepřineslo jen nový herní obsah, ale bylo rovnou realizováno formou patche 1.5. Patch je dostupný pro všechny edice hry, majitelům Deluxe edice se akorát rovnou odemkl i bonusový obsah (DLC: Sokol a Jednorožec).

Velikostí je tento patch už menší, cca do 2 GB. Bohužel, co se týče bugů, není to stále ono. Rychlost hry se mírně vylepšila, ale rychlost nahrávání save pozic zůstala podle mě stejná. Hra stále nezvládá vykreslovat dostatečně rychle detaily oblastí, zkrátka vejdete na uzemí lesa a les nikde. Načte se teprve po pár dalších krocích. Ovšem potěšila mě opravená hudba při boji, už to není nekonečná smyčka, které se jen tak nezbavíte. Neměl jsem zatím možnost s patchem 1.5 vyzkoušet celou hru od začátku, ale vypadá to, že Limbic už je na správné cestě.

Přehled změn a oprav

Nový obsah:

DLC Sokol a Jednorožec:

Nová kouzla a schopnosti monster:

Změny a vylepšení:

Oprava bugů:

Poznámka: u některých popisů bugů si nejsem moc jist, oč jde, takže se nedivte tomu kostrbatému popisu. Neměl jsem se při překladu čeho chytit. Kdo by netušil, co je to tooltip, tak se jedná o informační okno, které se zobrazí při najetí na konkrétní prvek, např. obrázek kouzla v knize nebo na liště.