Mantikory v Aréně

 

Jak už jsem uvedl u popisku v bestiáři, Mantikory byly z finální verze hry částečně odstraněny, s čímž jsou také spojeny určité problémy. Jediné místo, kde se s nimi můžete setkat je Aréna, která je umí na základě údajů v datových souborech vygenerovat. Ovšem pokud zápasíte s podporou hardwarové akcelerace (jak bylo uvedeno v kapitolce Potíže s barevným zobrazením), pak se vám klidně může stát, že se nezobrazí jejich textura, a mantikory tak budou průhledné a tím pádem neviditelné. Přesto na vás budou moci útočit. V Aréně si v takovém případě snadno všimnete, že mezi ostatními monstry jsou větší mezery, kam by se určitě ještě něco vešlo, ale když se pokusíte v tomto prostoru o identifikaci, hra obvykle spadne do Windows. Pokud máte tedy problém s hardwarovou akcelerací, doporučuji ji vypnout.

Výskyt mantikor je podobně jako výskyt ostatních monster v Aréně vázán i na aktuální level postav v družině. Setkáte se s nimi tedy nejčastěji okolo leveleu 25, kdy se na obtížnosti Vládce objevují často mantikory a škorpikory (někdy jsou v aréně vidět oba typy), na nižších obtížnostech (Panoš apod.) se pak setkáte i s minikorami. Nad levelem 30 jejich výskyt prudce klesá.

Na obrázcích níže si můžete všechny tři typy prohlédnout, nijak se však nedivte té úrovni identifikace, úmyslně jsem pro tuto příležitost kouzelníkovi zvýšil dovednost identifikace nestvůr.

Získat dostatečný důkaz o tom, že mantikory disponují střeleckým útokem je docela problém, protože screenshot se stíhá velmi špatně. Ovšem pokud se podíváte na obrázek níže na tělo druhé mantikory, uvidíte vodorovnou čáru směrem k družině ... ano, to je skutečně střela :)