Zbroje

Kožené zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Kožená zbroj
Třída zbroje: 4
Kožená zbroj je nejlehčí a nejsnáze se nosí, poskytuje ale menší ochranu než těžší zbroje. Kůže této zbroje byla neodborně vyčiněna a dosud páchne po použitých chemikáliích.
Cena: 150
Jméno: Vycpávaná kožená zbroj
Třída zbroje: 6
Tato kožená zbroj je namísto kožených pásků zpevněna bronzovými cvoky místo. Její konstrukce je o něco pevnější, ale také těžší.
Cena: 250
Jméno: Důstojnický kožený krunýř
Třída zbroje: 10
Jinak běžná kožená zbroj je zpevněna jemným okouzlením, aniž by se tím zvýšila její váha.
Cena: 450
Jméno: Regnanská kožená zbroj
Třída zbroje: 16
Standardní typ kožené zbroje pro důstojníky Regnanského námořnictva. Všechny tyto zbroje byly během výroby v regnanských dílnách okouzleny pro zpevnění i pro snížení váhy.
Cena: 750
Jméno: Královská kožená zbroj
Třída zbroje: 24
Podobných zbrojí bylo vyrobeno jen pár a všechny byly určeny pro členy erathijské královské dynastie - Gryphonhearty. Původ této zbroje lze vysvětlit pouze jednou ze tří možností: buď byla uloupena z královské zbrojnice, ukořistěna v bitvě nebo ukradena z hrobky.
Cena: 1150

Kroužkové zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Kroužková zbroj
Třída zbroje: 8
Kroužková zbroj je tvořená malými kovovými zřetězenými kroužky. Vypadá, jakoby ji kdosi zapomněl naolejovat, nebo jakoby zmokla na dešti, neboť kolem průramků a nákrčníku začíná rezivět.
Cena: 400
Jméno: Ocelová kroužková zbroj
Třída zbroje: 12
Tato zbroj je z oceli a je tudíž lehčí, než podobné zbroje vyrobené ze železa. Její kroužky jsou tenčí, ale protože jsou ocelové, jsou velmi pevné.
Cena: 600
Jméno: Honosná kroužková zbroj
Třída zbroje: 18
Vysoce kvalitní ocel je na tomto brnění kombinována s pobíjenou kůží pro utlumení ran a snížení váhy. Kožené díly jsou obzvláště umělecky zpracovány ku potěše oka.
Cena: 900
Jméno: Skvostná kroužková zbroj
Třída zbroje: 26
Výrazná a skvoucí zbroj jako tato sloužila k rozpoznání důstojníků uprostřed bojové vřavy. Nejenomže dobře vypadá, je to také ta nejlehčí kroužková zbroj, jaká je k mání.
Cena: 1300
Jméno: Zlatá kroužková zbroj
Třída zbroje: 36
Velmi vzácná zbroj pochází z Nebeských výhní guvernéra Padishe z doby před Tichem. Nosili ji výhradně nejvyšší vojenští hodnostáři jako odznak svého úřadu. Nebyla to pouze záležitost vzhledu, tato kroužková zbroj je lehčí, pevnější a poddajnější než kterákoliv jiná zbroj kdekoliv na světě.
Cena: 1800

Plátové zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Plátová zbroj
Třída zbroje: 20
Plátová zbroj je ta nejpevnější, jaká je k dispozici. Je mnohem těžší než všechny ostatní zbroje a vyžaduje určitý trénink, než si na ni nositel zvykne. Tato zbroj je vyrobena ze železa a její zpracování je všední.
Cena: 1000
Jméno: Přepychová plátová zbroj
Třída zbroje: 28
Tato zbroj pocházející z Erathijské zbrojnice je označena signaturou: B.R. slévárna Steadwick 1151. Iniciály náleží Byronu Rockermannovi, erathijskému královskému zbrojíři. Jeho díla jsou profesionální a elegantní.
Cena: 1400
Jméno: Šlechtická plátová zbroj
Třída zbroje: 54
Tak skvělá zbroj, že může pocházet pouze od samotného Mistra - Mekoriga Slepého. A skutečně, tato zbroj nese u ostruhy iniciály mistrova syna Kaseva Mekoriga. Klouby se snadno pohybují, materiál zaujme svou trojvrstevnou konstrukcí, díky níž je zbroj tenká a lehká a přesto neuvěřitelně pevná. Také vyložení je velmi pohodlné.
Cena: 2700

Štíty (Zpět na obsah)

Všechny štíty ve hře se rozdělují do dvou samostatných kategorií - na velké a malé štíty. Každá z nich je pak opět řazena podle kvality od nejhoršího po nejlepší.

Velké štíty

Jméno: Gobliní štít
Třída zbroje: 6
Prostý starý štít s jednoduchými znameními na líci. Ošklivý, ale praktický.
Cena: 200
Jméno: Dřevěný štít
Třída zbroje: 7
Tento štít je vyroben ze dřeva a železného rámu. Je těžký, ale dobře vyrobený a v dobrém stavu.
Cena: 300
Jméno: Jezdecký štít
Třída zbroje: 9
Tento štít je úzký a dole vykrojený, neboť byl zamýšlen pro jízdní boj, ale pěšákovi poslouží stejně dobře. Jeho konstrukce je pevná, materiál tvrdý a měl by odolat i přímému úderu kopí.
Cena: 400
Jméno: Tepaný štít
Třída zbroje: 13
Štít je vyrobený z lehkého kovu a nese na sobě značku Kelebrimské zbrojnice. Ačkoliv je lehký, jeho materiál je pevný - kovové díly jsou spojené téměř beze švů.
Cena: 500
Jméno: Finaxijský štít
Třída zbroje: 19
Tyto štíty byly ukovány ve Fynaxianském císařství během jejich nedlouhého vzestupu a nájezdů na jihoerathijské stepi (790-864). Štít je vyroben ze staltu, kovu, který snadno přijímá okouzlení a který výrazně přispěl fynaxiánské vojenské moci. Bohužel, tohoto kovu je možné vytěžit jen velmi málo a Fynaxie padla v roce 864 A.S. pod elfským útokem.
Cena: 800

Malé štíty

Jméno: Malý dřevěný štít
Třída zbroje: 4
Tento štít byl vyvinut pro ochranu bojovníka proti šípům, aniž by jej přitom nějak přetížil. Zpracování je rukodělné, ale je ve skvělém stavu a dobře splní svůj účel.
Cena: 100
Jméno: Bronzový štít
Třída zbroje: 6
Bronzové štíty jsou lehčí než stejně velké železné štíty, ale nejsou tak pevné.
Cena: 200
Jméno: Kovový štít
Třída zbroje: 8
Pěkný červený znak na povrchu štítu signalizuje, že pochází z Deyje a že červená barva na něm není tak docela barva. Nátěr je emulgován a konzervován, aby si uchoval původní jas?
Cena: 300
Jméno: Legovaný štít
Třída zbroje: 12
Přesná receptura složení slitiny těchto pevných štítů byla stovky let ztracena. Pokusy o znovuobjevení postupu výrobního procesu skončily neúspěchem. Na těchto štítech není naprosto nic čarodějného nebo magického - veškerá okouzlení byla přidána až po jeho vyrobení.
Cena: 450
Jméno: Vznešený štít
Třída zbroje: 18
Temná zlatavá barva těchto štítů je ve skutečnosti kazem. Asi 50 těchto štítů bylo odloženo z Nebeské výhně, když se začaly kazit. Ačkoliv nejsou dokonalé, nevyrovnají se jim žádné jiné štíty kromě oněch zmíněných prvotřídnách výrobků Výhně.
Cena: 750

Helmy (Zpět na obsah)

Jméno: Helma s rohy
Třída zbroje: 2
Tato laciná helma se hodí spíše na maškarní bál než do bitvy. Rohy jsou nalepeny na vyčiněnou koženou čapku natřenou načerno, aby vypadala hrozivěji. Materiál je křehký a popraskaný a zřejmě se rozpadne v nejméně vhodné chvíli.
Cena: 60
Jméno: Vojínova helma
Třída zbroje: 6
Prostý styl a uniformita těchto helem má šířit hrůzu v srdcích nepřátel, když spatří les těchto bronzových špičatých helem valících se na ně.
Cena: 260
Jméno: Turnajová helma
Třída zbroje: 8
Tento druh helmy byl užíván erathijskými elfy už od dob Ticha. Helma je vyrobena ze stříbra a oceli a je velmi pevná.
Cena: 460
Jméno: Finaxijská helma
Třída zbroje: 10
Tato helma byla nošena před sto lety fynaxijskými dragouny během nájezdů jejich impéria. Jsou to helmy pevné, ohebné a lehké. Jsou vyrobeny ze dvou pruhů dračí kůže spojených navzájem staltovými kovovými výztužemi.
Cena: 660
Jméno: Mogredská helma
Třída zbroje: 12
Tyto helmy, zčásti vyrobené z lebek divokého karigorského mogreda, jsou rok od roku vzácnější, jak se mogredi blíží svému vyhubení. Ze dvou rudých skvrn vpředu na helmě často vyrůstají dva jedové trny.
Cena: 860

Pláště (Zpět na obsah)

Jméno: Kožený plášť
Třída zbroje: 1
Obyčejný cestovní plášť.
Cena: 50
Jméno: Lovecký plášť
Třída zbroje: 3
Lovecký plášť je zelený, aby snížil nápadnost lovce v lese. Není na něm nic výjimečného, ale svému účelu poslouží.
Cena: 150
Jméno: Hraničářský plášť
Třída zbroje: 5
Utkány z vláken rostlin Tulareanského lesa jsou tyto pláště tradičním oděvem elfských hraničárů.
Cena: 250
Jméno: Elegantní plášť
Třída zbroje: 7
Tento plášť odpovídá svou kvalitou vkusu bohatých šlechticů a dvořanů. Těžko najdeš lepší.
Cena: 450
Jméno: Skvělý plášť
Třída zbroje: 9
Téměř všechny podobné pláště doplňuje nějaké okouzlení. Nighonské čarodějnice zaměstnávají zástupy mentálně podrobených lidí, aby pro ně prováděli fádní tkaní a rituální zaříkávání nezbytné pro výrobu těchto plášťů.
Cena: 750

Rukavice (Zpět na obsah)

Jméno: Rukavice
Třída zbroje: 3
Nekvalitní železné rukavice s textilním vyložením proti puchýřům.
Cena: 100
Jméno: Ocelové rukavice
Třída zbroje: 6
Tento pár rukavic je vyroben z oceli zdobené mosazným lemováním na vnější straně dlaně a hřbetu ruky. Jsou v dobrém stavu a důkladně naolejované.
Cena: 250
Jméno: Stříbrné rukavice
Třída zbroje: 8
Skvělý výrobek ze stříbrného pletiva. Tyto rukavice byly ukovány a utkány v trpasličích zbrojířských dílnách Kamenného města. Zaručují jak ohebnost, tak i pevnost. Jejich jedinou vadou je, že se pokožka může občas skřípnout mezi pletivem, což je bolestivé.
Cena: 450
Jméno: Rukavice z dračí kůže
Třída zbroje: 10
Vysoce kvalitní rukavice, vynikající jak ohebností, tak i ochranou, kterou poskytují. Spoje jsou zesílené, přesto jsou ale natolik pohyblivé, že umožňují téměř normální pohyb ruky.
Cena: 650
Jméno: Mogredské rukavice
Třída zbroje: 12
Tyto pevné, vláčné a magicky odolné rukavice jsou vyrobeny z kůže karigorského mogreda. Ze dvou rudých skvrn často vyrůstají jedovaté trny.
Cena: 850

Boty (Zpět na obsah)

Jméno: Kožené boty
Třída zbroje: 2
Tyto boty jsou vyrobeny z měkké kůže, aby se lépe nosily, ale kromě toho poskytují i určitou ochranu v boji.
Cena: 50
Jméno: Boty z plátové oceli
Třída zbroje: 6
Tento pár kožených bot byl na nártech a na holeních doplněn ocelovými pláty.
Cena: 250
Jméno: Hraničářské boty
Třída zbroje: 8
Kvalitní pár erathijských kožených bot. Tyto boty vynikají všemi typickými znaky erathijského kožedělného řemesla - jsou měkké, nepromokavé a tiché.
Cena: 450
Jméno: Rytířské boty
Třída zbroje: 10
Leštěné stříbřité boty se sametovým vyložením jsou lehčí a mnohem pohodlnější než boty z plátové oceli. Také vypadají pěkně drsňácky.
Cena: 650
Jméno: Paladinské boty
Třída zbroje: 12
Tyto stříbřité a ocelové boty, které byly vyrobeny v dílně Byrona Rockermanna, patří k nejlepším na světě. Jsou nejen neuvěřitelně pevné, ale také pohodlné a jaksepatří pohyblivé.
Cena: 850