Speciální předměty

 

Jméno: Clankerův amulet
(Achymie +15) Tento amulet, mocný nástroj alchymistů, je klíčem ke Clankerovu úspěchu.
Cena: 15000

 

Jméno: Čepel smrti
Útok: +2
Zranění: 4d5+2
For testing ... remove befor final release aneboli česky "Pro testování ... odstranit před finálním vydáním". Tato zajímavá zbraň se skutečně nikde ve hře nevyskytuje, je jen součástí editoru.
Cena: 666

 

Jméno: Doprovod dámy
(Chůze po vodě, Pád pírka, ochrany, Žena) Magický 'doprovod' navržený mágem Terraxem pro jednu z jeho přítelkyň, která za ním musela cestovat z daleka. Prsten chrání nositelku proti živlům, pádu a topení. Dáma se bohužel vydala do Erathie a krátce na to prsten zmizel.
Cena: 15000

 

Jméno: Důstojníkův tesák
Útok: +10
Zranění: 3d5+10
Tesák z kvalitní ocele. Je ostrý a připravený k akci.
Cena: 1500

 

Jméno: Dýka lady Carmine
Útok: +4
Zranění: 2d2+4
(+5 bodů tělesného zranění, odstranění pastí +5) Vruby a škrábance na čepeli této nechutné dýky svědčí o jejím četném používání.
Cena: 15000

 

Jméno: Elfí kroužková zbroj
Zbroj: +30
(uzdravení, rychlost +15, přesnost +15, Elf) Před válkou proti lidem a goblinům byly elfí zbroje jako tato běžnější. Staletí bojů spolu s upadajícím uměním plátnéřů snížilo počet zbrojí prakticky na nulu. Použitím lehčích materiálů a stylem zpracování, které vyhovovalo pouze elfům, poskytovala zbroj nositeli více volného pohybu a tím rychlejší a přesnější výpady.
Cena: 15000

 

Jméno: Grognardův tesák
Útok: +6
Zranění: 3d4+6
(Zhouba elfů) Pozoruhodně zpracovaná a okouzlená gobliní zbraň. I když byla původně vytvořena pro zabíjení elfů, splní skvěle své poslání i u jiných ras.
Cena: 1000

 

Jméno: Hermovy sandály
Zbroj: +20
(Rychlost +100, Přesnost +50, odolnost proti vzduchu +50, regenerace zdraví, regenerace many, Pád pírka) Tyto okřídlené sandály, o kterých se říká, že patřily bohům, zaručují svému majiteli obrovské schopnosti.
Cena: 30000

 

Jméno: Hrdinův opasek
(Mistr zbraní +5, síla +15, regenerace zdraví, Muž) Tento opasek navržený pro svatého Perciho zaručuje statečnost v boji, mimořádnou sílu a regeneraci. Svatý Perci tohoto opasku hojně užíval, ale ani s jeho pomocí se nemohl vyhnout smrti ve spárech draka Wromthraxe.
Cena: 15000

 

Jméno: Kovářské rukavice
Zbroj: +10
(Odolnost proti ohni +30, síla +15, odolnost +15, Trpaslík) Kovářské rukavice vyrobil Mekorig pro své pomocníky. Rukavice jim měly pomoci ve službě Mekorigovi. Rukavice, zvyšují už tak skvělou trpasličí sílu a výdrž, zaručovaly mimořádnou odolnost vůči ohni, což se u výhně tak žhavé, jako byla Mekorigova, určitě hodilo.
Cena: 15000

 

Jméno: Měsíční plášť
Zbroj: +11
(magie temnoty) Zvyšuje účinnost kouzel magie temnoty. Tento plášť je výrazem nejvyšší hodnosti dosažitelné Knězi Měsíce. Nebylo vyrobeno více než devět takových plášťů - jeden pro každého člena rady Měsíce.
Cena: 2500

 

Jméno: Minotaurova sekyra
Útok: +12
Zranění: 4d3+12
(síla +25) Skvělá trofej! Ačkoli byla tato sekyra vyrobena pro minotaura a je velmi těžká, magické síly, kterými je naplněna, umožňují její používání kýmkoliv.
Cena: 2500

 

Jméno: Oko mysli
Zbroj: +10
(Inteligence +15, osobnost +15, regenerace many, Člověk) Oko mysli vytvořil Mekorig pro velkého druida Larette Weismana. Helma zesiluje intelekt i osobnost nositele, postupně regeneruje jeho manu a slouží i jako ochrana hlavy. Bohužel, Oko mysli se hodí pouze na lidskou hlavu.
Cena: 15000

 

Jméno: Ovčí rouno
Zbroj: +10
(Imunita vůči nemoci, šílenství, ochromení, usnutí a zkamenění, inteligence -20 osobnost -20) Plášť nosili velekněží řádu Baa. I navzdory jeho užitečnosti se však zdá, že jeho nositelé pomalu vymizeli.
Cena: 15000

 

Jméno: Prsten ducha
(magie ducha) Starý podivný prsten, který se zdá být na dotek neobvykle teplý. Zesiluje spojení nositele s duchem.
Cena: 2500

 

Jméno: Skvělý luk
Střelba: +12
Zranění: 5d2+12
Zdá se, že luk sám odhalí střelcovu sílu a přizpůsobí se jí. Nikdy se nemusí namáhat s natažením tětivy a bez problémů luk udržíš až do chvíle výstřelu. Desítky drobných úprav, jako jsou tyto, činí z luku to nejlepší, co jsi kdy viděl.
Cena: 4000

 

Jméno: Sluneční plášť
Zbroj: +11
(magie světla) Zvyšuje účinnost kouzel magie světla. Tento plášť je výrazem nejvyšší hodnosti dosažitelné Knězi Slunce. Nebylo vyrobeno více než devět takových plášťů - jeden pro každého člena rady Slunce.
Cena: 2500

 

Jméno: Stínová maska
Zbroj: +12
(Kradení +3, odstranění pastí +3) Maska určená k ukrytí nositelovy totožnosti. Je zároveň okouzlena, aby poskytovala dobrou ochranu a pomáhala zlodějským snahám.
Cena: 2000

 

Jméno: Upíří pláštěnka
Zbroj: +9
(+10 inteligence a štěstí) Tuto pláštěnku, kterou lze najít u upírů, lze považovat za malý zázrak. Chrání tělo upíra před slunečními paprsky, ale jeho tvář uchránit nedokáže.
Cena: 2500

 

Upíří pláštěnka je vcelku zajímavý předmět, který je však popsán nejspíše jen v datových souborech. V samotné hře se mi její existenci prokázat nepodařilo (tedy vyjma domněnky, že jsem jí kdysi v jedné z her opravdu získal, což už ale nemám jak doložit). Datové soubory se na jednom z míst zmiňují i o jisté opravě, kdy byl ze hry odstraněn Pán upírů. Dle mého názoru se tato postava měla nacházet ve Vinném sklípku v Tatalii a měla být ozdobena právě tímto pláštěm. Díky jeho neexistenci se pak tato pláštěnka stala nedostupnou.

 

Jméno: Vílí prsten
(magie vzduchu) Vzácný a velmi mocný prsten vyrobený vílami. Něco podobného viděla jen hrstka smrtelníků!
Cena: 2500

 

Jméno: Zhouba elfů
Útok: +12
Zranění: 4d6+12
(Krytí, Zhouba elfů, Goblin) Tento meč vyrobili goblini pro svého vůdce Grognara. Bohužel, goblini válku prohráli a meč se na nějaký čas ztratil. Meč, který je okouzlen, aby rozséval zkázu mezi elfy a chránil svého vlastníka před šípy, dělá skutečně čest svému jménu. Zvláštní vedlejší účinek způsobuje, že meč nemůže použít nikdo jiný než goblin.
Cena: 15000

 

Jméno: Zloduchův meč
Útok: +12
Zranění: 3d4+12
Vysává životy z protivníka. Tímto mečem často popravoval William Setag své vězně, čímž hojil svá drobná poranění. Zbraň je na dotek chladná a v ruce se nepatrně chvěje.
Cena: 2000

 

Jméno: Zokarrova sekyra
Útok: +13
Zranění: 3d7+13
(+10 Třída zbroje, odolnost a zdraví) Zbraň děděná v Zokarrově dynastii z otce na syna. Tato sekyra poskytuje svému držiteli velké spříznění s magií země.
Cena: 2500

 

Jméno: Zrcadlo medúzy
Nositel tohoto amuletu je zcela imunní vůči zkamenění. Bylo by příjemné získat ho o něco dříve.
Cena: 5000