Zbroje

Kožené zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Kožené brnění
Třída zbroje: 4
Nejlehčí a nejsnadněji vyrobitelné mezi brněními, kožené brnění nabízí nejméně ochrany. Tento konkrétní oblek je průměrné kvality.
Cena: 150
Jméno: Tvrzená kůže
Třída zbroje: 6
Tvrzená kůže nabízí více ochrany než obyčejné kožené brnění za cenu větší tuhosti a váhy. Tento konkrétní oblek je dobře udělán.
Cena: 250
Jméno: Začarovaná kůže
Třída zbroje: 10
Jinak obyčejné kožené brnění je prostoupeno důmyslným očarováním, které zesiluje materiál proti ranám, aniž by zvyšovalo váhu.
Cena: 450
Jméno: Císařská kůže
Třída zbroje: 16
Standardní druh koženého brnění pro důstojníky Regnanského námořnictva. Všechna taková kožená brnění obdrží očarování k posílení a zlehčení během výroby v Regnanských zbrojovkách.
Cena: 750
Jméno: Dračí kůže
Třída zbroje: 24
Velice vzácné kožené brnění vytvořené během konfliktů mezi Církví Měsíce a Církví Slunce zhruba před 80 lety. Tyto obleky poskytují nejlepší ochranu, která je možná s koženým brněním.
Cena: 1150

Kroužkové zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Kroužkové brnění
Třída zbroje: 8
Kroužkové brnění je zbroj složená z malých, navzájem zapadajících kovových kroužků. Tento oblek je nízké kvality: použitý kov je čisté železo, má pouze dvě vrstvy kroužků a je těžké a tuhé na svoji velikost.
Cena: 400
Jméno: Ocelové brnění
Třída zbroje: 12
Lepší kroužkové brnění, použitý kov je ocel a předchozí vlastník je pečlivě udržoval naolejované a bez rzi.
Cena: 600
Jméno: Vznešené brnění
Třída zbroje: 18
Kroužkové brnění důstojníka kavalérie z dob vlády Taledona V. z Karigoru, Božského Velekněze a Nejvyšší Jasnosti Církve Slunce, cca 870 P.T. Zbroj je vysoké kvality, očarovaná k zlehčení a posílení kovu.
Cena: 900
Jméno: Královské brnění
Třída zbroje: 26
Vysoce očarovaná zbroj nošená elfskou šlechtou a králi během Válek o dřevo v sedmém a osmém století.
Cena: 1300
Jméno: Majestátní brnění
Třída zbroje: 36
Velice vzácná zbroj vyrobená v Nebeských kovárnách guvernéra Padishe před Tichem. Zbroj byla původně nošena pouze Guvernérem a jeho nejvyššími vojenskými důstojníky jako odznak úřadu. Není jen na dívání; toto kroužkové brnění je lehčí, silnější a více ohebné než jakékoli jiné na světě.
Cena: 1800

Plátové zbroje (Zpět na obsah)

Jméno: Plátová zbroj
Třída zbroje: 20
Složené z navzájem zapadajících plátů a spojů, plátová zbroj je ta nejlepší neočarovaná zbroj. Je ale nicméně těžká a zpomaluje pohyby nositele. Tento oblek je průměrné kvality a kovář je neznámý.
Cena: 1000
Jméno: Ocelová plátová zbroj
Třída zbroje: 28
Dobře vytvořené ocelové pláty dohromady formují celkově znamenitou zbroj. Značka slévárny pod pravou paží značí, že byla vyrobena nedávno v Kelebrimu.
Cena: 1400
Jméno: Zlatá plátová zbroj
Třída zbroje: 54
Tato plátová zbroj byla ukována v Mekorigově slévárně osmnáct let po smrti Mekoriga Slepého. Mistrovské dílo, zbroj se nosí skoro stejně lehce jako obyčejné šaty a je to pravděpodobně nejlepší brnění, jaké je na světě k dispozici.
Cena: 2700

Štíty (Zpět na obsah)

Všechny štíty ve hře se rozdělují do dvou samostatných kategorií - na velké a malé štíty. Každá z nich je pak opět řazena podle kvality od nejhoršího po nejlepší.

Velké štíty

Jméno: Kožený štít
Třída zbroje: 6
Tvořený usní nataženou na dřevěný rám, tento jednoduchý štít poskytuje základní ochranu proti fyzickým útokům.
Cena: 200
Jméno: Věžový štít
Třída zbroje: 7
Jednoduchost heraldického vzoru na tomto štítu vede k myšlence, že byl vytvořen buď barbary nebo gobliny. Je vyroben z odolných materiálů a měl by v boji odolávat přijatelně dobře.
Cena: 300
Jméno: Velký štít
Třída zbroje: 9
Tento štít je tvořen dřevem orámovaným železem. Je poněkud těžký na svoji velikost, ale bitvu bys s ním měl přežít bezpečně -- pokud ovšem nebudeš přepaden zezadu.
Cena: 400
Jméno: Nebeský štít
Třída zbroje: 13
Vyroben z lehkého kovu, podle značku slévárny tento štít pochází z Kelebrimovy zbrojovky. Přestože lehký, jeho materiál je velmi silný a kov je svařen téměř bezespárově.
Cena: 500
Jméno: Olympský štít
Třída zbroje: 19
Tyto štíty byly ukovány v Phynaxianském císařství během jeho krátkého období moci na stepích jižní Erathie (790-864). Jsou vyrobeny ze staltu, kovu, který lze velice dobře očarovat, a přispěly velkým dílem k Phynaxianské vojenské moci. Naneštěstí, tohoto kovu nebylo mnoho, a tak Phynaxia padla 864 P.T. při ofenzívě elfů.
Cena: 800

Malé štíty

Jméno: Dřevěný štít
Třída zbroje: 4
Malý dřevěný štít navrhnutý hlavně jako ochrana před šípy.
Cena: 100
Jméno: Bronzový štít
Třída zbroje: 6
Bronzové štíty jsou lehčí než železné štíty stejné velikosti, ale nejsou ani zdaleka tak účinné.
Cena: 200
Jméno: Ocelový štít
Třída zbroje: 8
Protože tento štít je vyroben z kalené oceli, měl by odolávat všemu až na ty nejneobvyklejší čarovné zbraně.
Cena: 300
Jméno: Duševní štít
Třída zbroje: 12
Duševní štíty jsou obvyklé ocelové štíty očarované rituálním procesem, který může mít mohutné, třebaže nepředvídatelné následky. Proces je časové náročný a vyžaduje plnou pozornost alespoň tří mistrů Duševní magie.
Cena: 450
Jméno: Astrální štít
Třída zbroje: 18
Tyto vzácné štíty byly kdysi vyráběny po stovkách v Nebeských kovárnách pro boj s rebely. Ti v nekonečném řetězci šarvátek a loupežných výpadů testovali (a konečně přemohli) Panovníkovy síly v prvním století P.T. Jako každé takové vybavení je lehké, tvrdé a schopné nést nejmocnější kouzla.
Cena: 750

Helmy (Zpět na obsah)

Jméno: Helma
Třída zbroje: 2
Obyčejná helma. Tato je vyrobena z kůže natažené na dřevo. Vevnitř není žádná kožešina ani výplň, takže když dostaneš pořádnou ránu, bude tvoje hlava asi znít jako zvon.
Cena: 60
Jméno: Ocelová helma
Třída zbroje: 6
Toto je obvyklá ocelová helma. Tvar má dobrý a je používána po staletí válečníky všude na světě. Nejlepší odhad je, že tato helma je 50-75 let stará.
Cena: 260
Jméno: Strážcova helma
Třída zbroje: 8
Tento typ helmy je používán elfy z Erathie od dob Ticha. Je vyrobena ze stříbra a oceli a je velice silná.
Cena: 460
Jméno: Obráncova helma
Třída zbroje: 10
Zpola vyrobena z lebky Mogreda, strašlivé šelmy z Karigoru, tyto helmy se stávají každým rokem vzácnější, jak se Mogredové blíží vyhynutí. Červené pruhy okolo rohů helmy podporují očarování.
Cena: 660
Jméno: Andělská helma
Třída zbroje: 12
Tyto helmy jsou extrémně vzácné, a proto nikdo neví, odkud pocházejí, ale téměř jistě jsou z Času zázraků. Nesmírně tenký nápis uvnitř helmy říká 'Majetek lodního skladu, VARN MCMIV'.
Cena: 860

Pláště (Zpět na obsah)

Jméno: Kožený plášť
Třída zbroje: 1
Použitý kožený plášť. Slabě zapáchá naftalínem a prachem.
Cena: 50
Jméno: Fantomův plášť
Třída zbroje: 3
K obarvení tohoto vlněného pláště na barvu letní noční oblohy byl použit indigový odstín z Regnananského souostroví.
Cena: 150
Jméno: Elfí plášť
Třída zbroje: 5
Tkanina z rostlinných vláken z lesů Erathie, tyto pláště jsou tradičním oděvem elfích jezdců.
Cena: 250
Jméno: Kardinálský plášť
Třída zbroje: 7
Plášť dříve nošený vysokými úředníky Církve Slunce z Karigoru před rozpuštěním Církve v roce 1083 P.T. Téměř všechny tyto pláště byly nějakým způsobem očarovány.
Cena: 450
Jméno: Plášť Soudného dne
Třída zbroje: 9
Plášť dříve nošený vysokými úředníky Církve Měsíce z Karigoru před rozpuštěním Církve v roce 1083 P.T. Téměř všechny tyto pláště byly nějakým způsobem očarovány.
Cena: 750

Rukavice (Zpět na obsah)

Jméno: Rukavice
Třída zbroje: 3
Rukavice z ocelových plátů, jednoduchého typu a výroby.
Cena: 100
Jméno: Rytířské rukavice
Třída zbroje: 6
Tato rukavice je vylepšená verze jednoduché, neohebné ocelové rukavice obvykle nošené gobliny a zbojníky. Vršek ruky a zápěstí jsou pevné, zatímco spojení okolo prstů je vyrobeno z kroužkových spojů k vylepšení obratnosti.
Cena: 250
Jméno: Paladinovy rukavice
Třída zbroje: 8
Ačkoli špatně ohebná, tato rukavice má posílené spáry nad kotníky a v základně zápěstí.
Cena: 450
Jméno: Kavalírské rukavice
Třída zbroje: 10
Vysoce kvalitní rukavice, nabízí jak ohebnost, tak i ochranu. Spáry jsou posílené, nicméně jsou dost 'měkké', aby umožnily normální pohyb ruky.
Cena: 650
Jméno: Ultimátní rukavice
Třída zbroje: 12
Tento mistrovský kus rukavic vytvořili trpasličí kováři. Až na extra objem nevypadá, že by měly mnoho rozdílů oproti sametové rukavičce. Ve spárech a zápěstí se chytře posouvající a rotující pláty dovolují úplně normální pohyb, zatímco po celý čas zajišťují plnou ochranu.
Cena: 850

Boty (Zpět na obsah)

Jméno: Kožené boty
Třída zbroje: 2
Cestovní boty vyrobené z kůže a okované.
Cena: 50
Jméno: Ocelové boty
Třída zbroje: 6
Těžké ocelové boty tvoří pevnou ochranu nohy v bitvě. Chodí se v nich nepohodlně a mají tendenci zevnitř rezivět.
Cena: 250
Jméno: Obrněné boty
Třída zbroje: 8
Vnitřek těchto bot z ocelových plátů je vyroben z peří a látky ke změkčení ostrých hran na kovových plátech. Jsou trochu těžké a unavující pro dlouhé nošení.
Cena: 450
Jméno: Šterlingové boty
Třída zbroje: 10
Leštěné stříbrné boty se sametovým vnitřkem, tyto boty jsou lehčí než ocelové a jsou daleko pohodlnější. A taky dobře vypadají.
Cena: 650
Jméno: Ultimátní boty
Třída zbroje: 12
Boty z dračí kůže, posílené kostrou z proužků rohů a staltových kovových nýtů. Měkké a lehké, nabízejí nesrovnatelnou ochranu nohy.
Cena: 850