Hádanka z obelisků

 

V každé oblasti ve hře naleznete jeden obelisk. Pokud kliknete na černý pultík, zobrazí se vám podivný text, který se zároveň pod příslušným číslem zobrazí v informacích pod záložkou obelisku. Jedná se o skrytý úkol ve hře, k jehož splnění je třeba navštívit všech 15 obelisků. Poté si budete moci přečíst celou zprávu - čte se po jednotlivých sloupcích z leva do prava. Její znění je uvedeno dole pod tabulkou s jednotlivými zprávami.

Číslo obelisku Lokace Zpráva
1 Dobrá voda N š e ú , . n u y n t u u á
2 Rajské údolí a í m k s a s n . u d
3 Poustevníkův ostrov m i r k v N p k e a h r o a
4 Kriegspire n y t ů e o r č Z l o b n
5 Blackshire e s d t e j ž s y n d v e z e k
6 Dračí písky j e r r l t i v y k l u
7 Mrazivá vrchovina v v a k á v v e a m i ř z o i .
8 Svobodný přístav z e k a ě y d i h e a u s
9 Močál prokletých d r ů p z č d y p n š p s k
10 Stříbrná zátoka á u i d n e , ř p i i e k o
11 Zátoka pašeráků l , l t e ý c e a l k o v
12 Hrad Ironfist e e á h b d p k l v o
13 Úhoří vody n v ž n s s l y r á j i a u
14 Mlžné ostrovy ě í k n e a l s s m s t n
15 Nový Sorpigal j z y í n a l k e i o o h

Na nejvzdálenějším severu, v zemi draků, leží úkryt kapitánky, která zde sní svůj věčný sen. Než vydechla naposledy, byla skryta před slunečními paprsky. Zdvihni kámen a vyřešil jsi tuhle zapeklitou rozkouskovanou obeliskovou hádanku.

Jakmile máte tedy úkol splněn, vydejte se do Dračích písků a v severní časti naleznete kruh z kamenů. Pod velkým balvanem se skrývá truhla s artefakty a knihami kouzel Božský zásah a Temné tajemství. Po otevření navíc získáte 250 000 zl. Vypádá to, že složení artefaktů je stále stejné a naleznete zde Morgan, Igraine a Guinevere. V případě obou kouzel je to jediná příležitost jak se je naučit, v žádné gildě je totiž nelze koupit (považují se za ztracená).

Edit podzim 2012: Kane v Knize návštěv upřesnil, že obě "ztracené" knihy občas vypadnou i jako poklad z draků a titánů. O pár týdnů později jsem objevil ještě jeden zdroj, v Dračích píscích lze na Božský zásah náhodně narazit při výměně zlatých pyramidek za očarovaný předmět. Pravděpodobně se tak dá získat i Temné tajemství.