Úkolové předměty

 

Následující výpis předmětů je spjat přímo s jednotlivými úkoly ve hře. Tyto předměty se vám budou automaticky ukládat na horní liště v inventáři a nebudete s nimi moci jakkoliv manipulovat. Krom uvedeného seznamu by sem bylo možno zařadit i takové předměty jako je kniha s kouzlem Solidify nebo jednotlivé klíče od pokojů nebo od dveří v podzemní citadele v Katakombách, ale protože ty se dají zcela běžně používat, tak jsem je vynechal (jejich použití najdete přímo v návodu).

Obrázek Název Výskyt ve hře
King's Sceptre Královské neboli také Regentské žezlo. Tento úkolový předmět vlastní král lesních obrů v Duskwoodu. O jeho donesení vás požádá sám princ Dain. Výměnou za něj dostanete Roh Zborcení.
Dasher Necklace Tento zajímavý přívěšek souvisí s předchozím úkolem. Získáte ho společně s Královským žezlem po zabití krále lesních obrů. Jeho nošení vám umožní rozumět jazyku dasherů.
Horn of Shattering Roh Zborcení nebo také Rozdrcení. Hlavní úkolový předmět, o který vás hned na počátku požádala Celestie. Získáte ho poté, co princi Dainovy donesete ukradené královské žezlo od krále lesních obrů. Zatroubení na tento roh by prý mohlo dokázat prorazit brány Strongholdu.
Talisman of True Sight Talismam pravého vidění. Tato zajímavá věcička vám pomůže odhalit postavy ovládané Decievery. Získáte ji od alchymistky na cestě ke Katakombám při vaší výpravě do Ledovců.
Rune Někdy označovaná jako Starship Rune. Tato runa vám umožní vstoupit do vzducholodě v Ledovcích a získat tak knihu s kouzlem Solidify. Získáte ji od dashera, který vás napadne při pokusu projít z Ledovců do Duskwoodu.
Message for Dain Tento svitek vám předá kapitán Ursan po své záchraně v Ledovcích. Je to prý důležitá zpráva pro prince Daina, kterou máte princi co nejrychleji doručit. Svitek je ve skutečnosti prázdný a jedná se o pouhý podvod.