Prsteny, lektvary a manové krystaly

 

Prsteny (Zpět na obsah)

Herní postava našeho hrdiny může nosit celkem dva prsteny, kterými lze účinně korigovat velikost základních atributů. Na výběr je celkem 10 druhů - některé můžete zakoupit u obchodníků, ale většinu z nich budete nalézat až během putování hrou. Vyjma jedné vyjímky a jednoho bugu se každý z prstenů ve hře nachází jen jednou a jakmile ho minete, při přištím respawnu zase zmizí. V principu je jejich hledání velmi podobné sbírání knih kouzel a vyžaduje podobnou dávku trpělivosti, ale za tu námahu to stojí.

Obrázek Název prstenu Cena (GP) Vlastnosti Výskyt ve hře
Amber Ring of Quickness 600 +5 Speed Naleznete ho v truhle na lávce v jeskyni se zavěšenými mosty při první návštěvě Katakomb.
The Embiggener 900 +10 Might Je pohozený za skříňkou v pokoji číslo 1 v hospodě v Cador Sul poté, co se budete vracet z Coranthie s Rohem Zborcení (ještě před návštěvou Celestie).
Danacen´s ring of Constitution 900 +10 Endurance Má ho u sebe černý rytíř v hospodě v Cador Sul poté, co vám Celestie zadá úkol zachránit kapitána Ursana v Ledovcích. Pokud byste ho minuli, budete mít ještě jednu možnost (v případě prstenů je to jediná vyjímka, jak najít dva stejné prsteny - tedy vyjma bugu s úkoly okolo Rohu Zborcení, viz poznámka v návodu). Další kousek je totiž v nabídce coranthijského kováře poté, co se budete vracet z výpravy v Ledovcích.
Forsythes Ring of Swiftness 900 +10 Speed Leží vedle mrtvoly v postranní chodbě Katakomb před východem do Ledovců.
Kenren´s Ring of Concentration 500 +10 Intelligence Tento prsten si vezmete z mrtvoly temného mága, který hlídá vchod do vzducholodi v Ledovcích (poté, co se sem budete vracet pro kouzlo Solidify).
Flame Dancer´s Ring 700 +45% odolnost proti ohni Je v nabídce coranthijského kováře poté, co se budete vracet z výpravy v Ledovcích.
Crystal Ring of Force 600 +5 Might Naleznete ho v truhle na lávce v jeskyni se zavěšenými mosty v Katakombách během vašeho návratu z Coranthie zpět k Celestii.
Dragontamer´s Ring 400 25% odolnost proti ohni Je součástí nabídky coranthijského zbrojíře při vaší první návštěvě v Coranthii.
Theodores Ring of Vigor 600 +5 Endurance Leží pohozený vedle rozbitého stolu u obytné části při vaší první návštěvě Coranthie.
Jade Ring of Thought 200 +5 Inteligence Naleznete ho v jednom z výklenků nad římsou v podzemní citadele při druhé návštěvě Katakomb (při cestě do Ledovců).

 

Lektvary a manové krystaly (Zpět na obsah)

O lektvarech a manových krystalech toho moc k popisu není. Většinu z nich si můžete zakoupit u různých obchodníků nebo je jednoduše sbírat během cest (ozdravné lektvary např. často vypadávají ze zabitých protivníků). Trochu vyjímečné postavení mezi lektvary má Earth Resistance Potion. Nevím jak jsem k němu před lety přišel, resp. pokud jsem ho vůbec někdy viděl, protože při novém soupisu předmětů jsem ho nikde ve hře nenašel. Zmiňuje se o něm jen datový soubor, tak je celkem pravděpodobné, že jsem ho odtud jen omylem vypsal. Když už mluvím o tom datovém souboru, tak se musím zmínit ještě o jedné zajímavosti. Podle původní představy měl být Lesser Healing Potion ve skutečnosti lektvarem neviditelnosti, ale protože tato vlastnost nebyla nakonec do hry přidána, tak se z něj stal jednoduše ozdravný lektvar.

Obrázek Název lektvaru/krystalu Cena (GP) Vlastnosti
Lesser Healing Potion 50 vyléčí 3 hitpointy pro úroveň obtížnosti Crusader, 5 hitpointů pro úroveň Knight a 6 hitpointů pro úroveň Square
Healing Potion 100 vyléčí 7 hitpointů pro úroveň obtížnosti Crusader, 10 hitpointů pro úroveň Knight a 12 hitpointů pro úroveň Square
Greater Healing Potion 300 vyléčí 37 hitpointů pro úroveň obtížnosti Crusader, 50 hitpointů pro úroveň Knight a 62 hitpointů pro úroveň Square
Mana Potion 200 obnoví 1000 spelpointů
Speed Potion 200 zvyšuje dočasně rychlost na hodnotu 25
Air Resistance Potion 200 +75% odolnost proti vzduchu
Fire Resistance Potion 200 +75% odolnost proti ohni
Earth Resistance Potion 200 +75% odolnost proti zemi
Water Resistance Potion 200 +75% odolnost proti vodě
Mana Crystals 20 obnoví 5 spelpointů

Poznámka k léčivým lektvarům: V určitých případech je uvedená hodnota vyléčených hitpointů brána jako minimální, protože v některých rozmezích zranění lektvar přidá ještě jeden bod navíc, takže pro úroveň Square a Healing potion je to ve skutečnosti 12-13 bodů. Pro úroveň Crusader je to pro ten samý lektvar díky tomu určeno jako -3 od středové hodnoty 10 (úroveň Knight), tedy uvedených 7 (případně také jako 7-8 bodů).

A ještě jedna malá poznámka k manovým krystalům. Už při první návštěvě Katakomb se můžete setkat s manovým krystalem, který se jmenuje Trinket a jeho hodnota je 5 GP (vypadá jako manový krystal typ 2, viz obrázek). Tento krystal však nelze použít (neni možno ho přidat mezi rychlé předměty) a je vcelku k ničemu. Původně se mělo jednat o použitelný předmět, ale jeho funkce nebyla do hry přidána a tak byl "dočasně" nadefinován jako nefunkční.